logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Świetlice Stary Jarużyn

Święto Niepodległości w Starym Jarużynie

data publikacji: 2018-11-14, stronę wyświetlono 559 razy

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się inspiracją dla mieszkańców  sołectwa Stary Jarużyn do zorganizowania "Wieczornicy dla Niepodległej". Wydarzenie miało miejsce 9 listopada br. w świetlicy wiejskiej Na spotkanie zaproszono zespół "Kołaczkowianki" i wszystkich mieszkańców sołectwa. Przyjechała też delegacja z Samoklęsk Dużych, wraz z radną Rady Miejskiej w Szubinie - panią Wiolettą Borys-Stachowiak.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu Polski. Następnie w programie przygotowanym przez opiekunkę świetlicy wystąpiły dzieci. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. W kolejności - w piosence patriotycznej i ludowej -  zaprezentował się zespół "Kołaczkowianki", wraz z towarzyszącymi im muzykami. W przerwie koncertu wystąpiła pani Helena Wyrzykowska. Radosny nastrój uroczystości udzielił się wszystkim i wspólne świętowanie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych Organizatorami imprezy byli: Sołtys Sołectwa Stary Jarużyn, opiekunka świetlicy oraz Koło Gospodyń Wiejskich.
Święto Niepodległości w Starym JarużynieŚwięto Niepodległości w Starym JarużynieŚwięto Niepodległości w Starym JarużynieŚwięto Niepodległości w Starym JarużynieŚwięto Niepodległości w Starym Jarużynie
Najbliższe wydarzenia