logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

O nas Działalność

Informacje o Szubińskim Domu Kultury

data publikacji: 2017-08-15, stronę wyświetlono 4020 razy

Szubiński Dom Kultury prowadzi wielokierunkową działalność zgodną z zapotrzebowaniami i oczekiwaniami mieszkańców. Głównym zadaniem Domu Kultury jest organizowanie zróżnicowanych form działalności kulturalno-oświatowej. Naszym priorytetem jest działanie na rzecz integracji społeczności lokalnej, ale również edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę.

W Szubińskim Domu Kultury działają następujące koła zainteresowań:

  • Plastyczne dla dzieci i dorosłych w ramach których uczestnicy doskonalą, odkrywają i kształtują uzdolnienia, to także możliwość swobodnej ekspresji plastycznej.
  • Fotograficzne, gdzie można poznać tradycyjne i współczesne metody wykonywania zdjęć.
  • Rękodzieło dla dzieci i dorosłych. Celem warsztatów jest popularyzacja i kultywowanie zanikających tradycji sztuki ludowej, jak również poznawanie różnych technik artystycznych.
  • Szachowe, to nie tylko nauka gry ale również rozwój osobowości.
  • Gitara – uczestnicy rozwijają zdolności i wrażliwość muzyczną
  • Fortepian - podopieczni kształtują kulturę muzyczną
  • Zespół śpiewaczy „Jesienny Kwiat” w skład którego wchodzą osoby pragnące rozwijać swoje zamiłowania do śpiewu o tematyce ludowej i biesiadnej.
  • Tańce dla dzieci i dorosłych
  • Robotyka, która w ciekawy sposób zapoznaje dzieci z nowoczesną technologią

W ramach działalności Szubińskiego Domu Kultury odbywają się warsztaty artystyczne.

Poza stałą ofertą Dom Kultury zorganizował również zróżnicowane tematycznie wydarzenia: koncerty rockowe, hip hopowe, reggae, festiwale graffiti, turniej koszykówki ulicznej, wystawy, wycieczki, wyjazdy do Opery, imprezy plenerowe, spektakle, operetki, konkursy i przeglądy artystyczne.

Przy Szubińskim Domu Kultury działa Uniwersytet Trzeciego Wieku jego głównym celem jest aktywizacja intelektualna seniorów. Poza tym jest sekcja brydżystów, Klub Seniora, Grupa Plama's i Chór im. Św. Jana Pawła II, który w 2019 r. obchodził swoje 40-lecie działalności.

Cyklicznie prowadzone są warsztaty włączające różne grupy wiekowe pn. „Sobota Artystyczna”. W okresie letnim organizujemy czas wolny dzieciom, a zimą-zajęcia i wyjazdy w ramach ferii. Plan działań naszej placówki jest bardzo szeroki.

Najbliższe wydarzenia