logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Deklaracja dostępności

Wstęp Deklaracji

data publikacji: 2020-03-26, stronę wyświetlono 2815 razy

Szubiński Dom Kultury w Szubinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Szubińskiego Domu Kultury.

Data publikacji strony internetowej: 2017-08-15

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2019-08-19

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  1. zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości, pliki publikowane po 23.09.2019 r. są dostępne.
  2. część z opublikowanych zdjęć i grafik nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
  3. brak napisów i audio deskrypcji dla materiałów video/multimedialnych
  4. brak mapy serwisu
  5. serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

Oświadczenie sporządzono dnia : 2025-02-11. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

Deklaracja dostępności Bazy twórców sztuki ludowej Pałuk

Data publikacji strony internetowej: 2007-10-23

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2007-10-23

Szubiński Dom Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Bazy twórców sztuki Ludowej Pałuk.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  1. brak alternatywy tekstowej dla zdjęć dzieł
  2. brak opcji strony w kolorystyce kontrastowej
  3. brak mapy strony
  4. brak możliwości znalezienia stron na wiele sposobów
  5. Kod strony jest częściowo niezgodny z wymaganiami technicznymi.
  6. Nazwa, rola i wartość części elementów strony nie jest możliwa do odczytania przy pomocy czytnika ekranu.

Wyłączenia:

  1. część plików graficznych (mapy oraz dokumentacja wizualna dzieł sztuki i rzemiosła) jest wyłączona z obowiązku zapewnienia opisów alternatywnych

Powyżej wymienione wyłączenia i niezgodności wynikają z faktu, że strona Bazy twórców sztuki ludowej Pałuk znajduje się obecnie w fazie zmiany systemu. Aktualnie planowane są prace nad jej przebudową i rozbudową o kolejne funkcjonalności. W ramach tych prac zostanie przystosowana do wymagań obowiązujących w ramach ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. W międzyczasie zostanie zasięgnięta opinia u podmiotu zewnętrznego ws. dokładniejszego zanalizowania ww. wyłączeń i niezgodności.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-02-11. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Paweł Pietroń, adres poczty elektronicznej p.pietron@szdk.szubin.net. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich .

 

Dostępność architektoniczna

Siedziba Szubińskiego Domu Kultury w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 13

spełnia podstawowe wymagania zgodne z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom z niepełnosprawnościami.

  1. Budynek posiada trzy wejścia. Dwa z nich, główne oraz jedno od tyłu budynku są na równi z poziomem chodnika. Przed drugim wejściem zlokalizowanym od strony ul. Winnicy znajdują się 3 stopnie schodowe z poręczami. Nawierzchnię przed wejściem do budynku od strony ul. Kcyńskiej oraz Winnica stanowi płyta chodnikowa.
  2. Budynek Szubińskiego Domu Kultury przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo. Schody między poziomem 0, a poziomem +1 wyposażone są w poręcze i pochwyty. Dodatkowo budynek wyposażony jest w windę ogólnodostępną. Przyciski w windzie oklejone są naklejkami z napisami w alfabecie brajla. Wejścia do pomieszczeń są bezprogowe.
  3. Budynek jest wyposażony w toaletę przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
  4. Dom Kultury posiada system informacji głosowej.
  5. Dom Kultury posiada wydzielone stanowisko dla osób niepełnosprawnych na parkingu od strony ul. Kcyńskiej. Parking i chodnik prowadzący do budynku znajduje się na jednym poziomie.
  6. Budynek nie posiada pętli indukcyjnej.
  7. Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynku Szubińskiego Domu Kultury pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę z niepełnosprawnością certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
  8. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  9. SzDK nie posiada tłumacza języka migowego.

Najbliższe wydarzenia