logo_szdk
biplogo

503 088 811

503 088 892

Aktualności

Ważny komunikat dla mieszkańców w związku z organizacją Jarmarku Bożonarodzeniowego

data publikacji: 2023-12-08

Szanowni Państwo,
w związku z przygotowaniami do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szubinie oraz transportem stoisk wystawienniczych i sceny zwracamy się z prośbą, aby w dniu 9 grudnia 2023 roku nie pozostawiać swoich pojazdów wzdłuż płyty rynku na odcinku stycznym z ulicą Młyńską oraz przy skrzyżowaniu ulic Rynek i Młyńskiej.

Jednocześnie [ ... ]

czytaj więcej

Uniwersytet Trzeciego Wieku tanecznie i śpiewająco

data publikacji: 2023-12-08

Zajęcia ruchowe z cyklu „Bo we mnie jest taniec i śpiew” za nami! W czwartek 7 grudnia miało miejsce kolejne spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tradycyjnie było tanecznie i ze śpiewem na ustach.

Warsztaty prowadziła terapeutka zajęciowa Joanna Kalka.

Kolejne spotkanie UTW odbędzie się już za tydzień 14 grudnia o godz. [ ... ]

czytaj więcej

Baśniowe mikołajki

data publikacji: 2023-12-08

Na scenie Szubińskiego Domu Kultury swoje przedstawienie zaprezentowali nauczyciele z Zespołu Szkól Specjalnych w Szubinie. Było ono oparte na motywach baśni braci Grimm ‘Królewna Śnieżka’.

Talent aktorski, kostiumy, scenografia, światła...wszystko zachwyciło zaproszonych uczniów oraz gości z placówek z [ ... ]

czytaj więcej

Zajęcia ceramiczne w pracowni plastycznej

data publikacji: 2023-12-07

6 grudnia uczestnicy zajęć pracowni plastycznej wykonywali swoje naczynia. Choć zajęcia z pracą w glinie pojawiały się w ostatnich latach, to po raz pierwszy poruszono temat wytwarzania ceramiki. Do wykonania wspomnianych naczyń posłużono się tak zwaną metodą wałeczkową, polegającą na stopniowym dodawaniu materiału w formie okalającego wałka w celu zrobienia coraz [ ... ]

czytaj więcej

Uczestniczki pracowni malarskiej nagrodzone w konkursie

data publikacji: 2023-12-06

3 grudnia 2023r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Dzień po dniu Powstanie Wielkopolskie na Pałukach i Krajnie”, pierwszą nagrodę w kategorii klasy I-III otrzymała Apolonia Kurowska, a wyróżnienie Michalina Zygowska z pracowni malarskiej Szubińskiego Domu Kultury, prowadzonej przez instruktora [ ... ]

czytaj więcej

Spacerem po wrocławskim Jarmarku

data publikacji: 2023-12-05

2 grudnia bieżącego roku wycieczką autokarową odwiedziliśmy miasto Wrocław przy okazji odbywającego się tam największego w kraju Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Szubiński Dom Kultury od kilku lat jest organizatorem jarmarku na Rynku w Szubinie, który zyskał już swoją renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców [ ... ]

czytaj więcej

Mikołajki w SzDK

data publikacji: 2023-12-04

W niedzielę 3 grudnia w Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mikołajki dla dzieci. Udział w nich wzięła około setka najmłodszych mieszkańców Gminy Szubin. Ponad godzinne spotkanie prowadzili animatorzy z Animilandi, którzy do zabawy włączali rodziców. Na koniec przyszedł czas na spotkanie z Mikołajem i wspólne zdjęcia.

czytaj więcej

Klimat świąt w Ciężkowie

data publikacji: 2023-12-01

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Świetlicy Wiejskiej w Ciężkowie nadal trwają. Na spotkaniu powstały przepiękne stroiki z pałąkiem i stroiki adwentowe wykonane przez panie. Dzieci natomiast robiły choinki. Następne spotkanie odbędzie się 9 grudnia. Podczas którego będzie miało miejsce wspólne pieczenie pierniczków i ubieranie choinki.

czytaj więcej

Rękodzieło świąteczne

data publikacji: 2023-12-01

 28.11 i 29.11 w Świetlicy Wiejskiej w Samoklęskach Dużych dzieci wykonywały ozdoby świąteczne i ubierały choinkę. Częścią ozdób papierowych przyozdobiliśmy naszą gazetkę, a część została zawieszona na choince. Wspólne ubieranie choinki sprawiło dzieciom wiele radości, a czas umilały świąteczne piosenki.

czytaj więcej

W pracowni plastycznej poznano jedną z technik graficznych

data publikacji: 2023-11-30

Tematem ostatnich zajęć pracowni plastycznej Szubińskiego Domu Kultury była monotypia. To kolejne zagadnienie, którym zajęto się po malowaniu nicią i stworzeniu inicjału inspirowanego wybraną książką.

Monotypia to jedna z technik graficznych, charakteryzująca się niepowtarzalnością wydruku. Prace uczestniczek powstały poprzez rysunek na kartce [ ... ]

czytaj więcej

Świątecznie w Klubie Seniora Jesienny Kwiat

data publikacji: 2023-11-30

Członkowie Klubu Seniora „Jesienny Kwiat” działającego przy SzDK rozpoczęli przygotowania do sezonu świątecznego.

Zgromadzone wspólnymi siłami drewno pocięte w plastry, zielone gałązki: świerku, różnych odmian sosen, liście mahonii, kolorowe wstążki, błyszczące bombki oraz świece zamieniły się w piękne, pachnące ozdoby [ ... ]

czytaj więcej

Uniwersytet Trzeciego Wieku o tradycjach samorządu terytorialnego w Polsce

data publikacji: 2023-11-30

30 listopada w Szubińskim Domu Kultury miało miejsce kolejne spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykład pt. „Tradycje samorządu terytorialnego w Polsce” wygłosił dr Sławomir Sadowski.

Kolejne spotkanie odbędzie się już za tydzień w czwartek 7.12.2023 r. o godz. 18:00.

Zajęcia ruchowe pt.” Bo we mnie jest taniec i [ ... ]

czytaj więcej

Święto dla twórców i podsumowanie ich działań na rzecz kultury regionu.

data publikacji: 2023-11-28

28 listopada 2023 roku w Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbył się XLV Zjazd Twórców Ludowych Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Medalami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis uhonorowano zasłużonych twórców ludowych.     

„Żeby tożsamość regionu [ ... ]

czytaj więcej

Młody wciąż senior czyli na przekór wiekowi - zajęcia muzyczno-kognitywne

data publikacji: 2023-11-27

Drugie warsztaty za nami! W piątek 24 listopada odbyły się zajęcia pt. „Młody wciąż senior czyli na przekór wiekowi - zajęcia muzyczno-kognitywne”.

Celem zajęć jest „odczarowanie” stereotypu wizerunku smutnego i małoruchliwego seniora, budowanie poczucia bezpieczeństwa i sprawstwa oraz dobrego samopoczucia, doskonalenie koncentracji, [ ... ]

czytaj więcej

Mikołajki w Żędowie

data publikacji: 2023-11-27

26 listopada mieszkańcy wsi Żędowo spotkali się w świetlicy aby razem świętować Mikołajki. Były paczki dla każdego dziecka a dla dorosłych kawa i słodkości. Robiliśmy także ozdoby choinkowe. Główną atrakcją był pierwszy turniej gry w MAKAO o puchar sołtysa, który wygrała Julka Kwaśniewska. Imprezę przygotowali sołtys, rada sołecka oraz świetlica [ ... ]

czytaj więcej

Andrzejki w Chomętowie

data publikacji: 2023-11-27

Świetlica Wiejska i Biblioteka Publiczna w Chomętowie zorganizowały dla dzieci spotkanie andrzejkowe, w czasie którego przepowiadano uczestnikom przyszłość. Wszyscy dobrze się bawili, a wróżby traktowane były z „przymrużeniem oka”.

czytaj więcej

Zajęcia plastyczne w Ciężkowie

data publikacji: 2023-11-22

W piątek w świetlicy wiejskiej w Ciężkowie odbyły się zajęcia, na których Panie - mamy i babcie zrobiły przepiękne choinki i wianki świąteczne na drzwi. Dzieci natomiast robiły bombki na choinkę. Następne spotkanie odbędzie się w czwartek 24.11, gdzie w czasie wykonywania świątecznych ozdób będzie można miło spędzić czas.

czytaj więcej

Klub Seniora tworzy przypinki

data publikacji: 2023-11-22

Członkowie Klubu Seniora „Jesienny Kwiat” stworzyli własne, klubowe butony. Wszyscy mieli okazję poćwiczyć umiejętności manualne, własnoręcznie składając przypinki dla siebie oraz dla członków działającego w SzDK Zespołu Śpiewaczego „Jesienny Kwiat”. Grafiki wykorzystane w przypinkach nawiązują do regionu pałuckiego.

Warsztaty [ ... ]

czytaj więcej

Julia Łukaszewicz na koncercie w Warszawie

data publikacji: 2023-11-22

Julia Łukaszewicz reprezentowała diecezję bydgoską podczas koncertu "Śpiewam mojej Ojczyźnie" w Warszawie. 12 listopada w sali koncertowej Zamku królewskiego w Warszawie odbył się VIII Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznej "Śpiewam mojej Ojczyźnie", który został zorganizowany przez Akcję Katolicką w Polsce. W koncercie wzięli [ ... ]

czytaj więcej

Andrzejki w Świetlicy w Wąsoszu

data publikacji: 2023-11-22

W Świetlicy Wiejskiej w Wąsoszu odbyło się spotkanie Andrzejkowe dla dzieci, na które Panie z KGW upiekły chruściki i rogaliki.

czytaj więcej

Uczestnicy warsztatów zafascynowani pałuckimi przypinkami

data publikacji: 2023-11-21

21 listopada w Szubińskim Domu Kultury odbyły się kolejne warsztaty realizowane w ramach zadania „Powiem ci ja – moja luba, że Pałuki nasza chluba” dofinansowanego w ramach programu „Moje miejsce na ziemi” przez Fundację Orlen. Tym razem uczestnicy wykonywali przypinki z motywami pałuckimi.

W ramach warsztatu prowadzonego przez instruktora [ ... ]

czytaj więcej

Jesień w Żędowie

data publikacji: 2023-11-20

Jesień to piękna, kolorowa pora roku. W naszej świetlicy robiliśmy kwiaty z opadłych liści z łusek kukurydzy oraz ze starych książek.

czytaj więcej

Konkurs Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa

data publikacji: 2023-11-20

Szubiński Dom Kultury ma przyjemność ogłosić konkurs dla rodzin o tematyce świątecznej. W tym roku tematem przewodnim są szopki bożonarodzeniowe.

Organizator chcąc podtrzymywać tradycje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia ogłosił konkurs skierowany do rodzin zamieszkujących Gminę Szubin. Zadaniem uczestników jest stworzenie przestrzennej [ ... ]

czytaj więcej

Uniwersytet Trzeciego Wieku Austriacka Karyntia

data publikacji: 2023-11-16

W czwartek 16 listopada w Szubińskim Domu Kultury odbyło się spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wykład pt. „Austriacka Karyntia – idealne miejsce na wypoczynek” wygłosił Tomasz Kądziorski.

Kolejne spotkanie odbędzie się 30 listopada 2023 roku o godz. 18:00 w Szubińskim Domu Kultury. Wykład pt. „Mikołaj Kopernik [ ... ]

czytaj więcej

Rodzinne przygotowania do obchodów Święta Niepodległości

data publikacji: 2023-11-13

Za nami rodzinne warsztaty podczas których uczestnicy przygotowali rozetki w barwach narodowych na Święto Odzyskania Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada.

Starsze dzieci jak i ich rodzice zmierzyli się z igłą, nitką oraz wstążkami. Najmłodsi zmagali się z  krepą i klejem. 

Powstały piękne kotyliony, które z [ ... ]

czytaj więcej

znaleziono 1143 rekordów, strona 1 z 46

Najbliższe wydarzenia